Новини
Як зрозуміти, що компанія підходить Вам?
Як зрозуміти, що компанія підходить Вам? 12/12/2021

Як зрозуміти, що компанія підходить Вам?

При надсиланні резюме на нове місце роботи ми витрачаємо багато часу на роздуми, чи підходимо ми на нову вакансію або чи дійсно компанія є найкращою для нас.

Як рекрутери, ми розуміємо суть своєї роботи і намагаємося зрозуміти під час відбіркового процесу підходить кандидат на певне місце роботи чи ні. Основними факторами вважаються особистість кандидата, його поточна ситуація і минулий досвід, так же враховуються його цілі на майбутнє. Але також необхідно звертати увагу на те, як буде себе почувати кандидат в компанії. Хотілося б поділитися порадами, які стануть в пригоді у вирішенні питання: підходить Вам компанія чи ні.

Проведіть «розслідування»

Перше, що потрібно зробити при прийнятті такого важливого рішення, підходить Вам потенційний роботодавець чи ні, це згадати відомого Шерлок Холмса і провести так зване «розслідування». Вивчіть веб-сайт компанії, прослідкуйте останні прес-релізи, проконсультуйтеся з людьми, які там працюють і т.д. Використовуйте якомога більше джерел, щоб створити повне уявлення про майбутнє місце роботи.

Дізнайтеся про корпоративну культуру

Дізнайтеся про корпоративну культуру

Один з найефективніших способів дізнатися про компанію - це оцінити її корпоративну культуру. Потрібно розуміти, що кожна компанія унікальна і буде мати свою власну індивідуальність. Культура компанії багато в чому залежить від розміру: чим менше компанія (бутік, наприклад), тим більше Ви себе будете почувати, як у тісному колі сім'ї, в той час як більш великі компанії можуть мати чітко сформовану корпоративну культуру, але в той же час Ви будете мати більше шансів на активний кар'єрний ріст. У невеликих фірмах зазвичай є кілька «шарів» у структурній організації компанії, що означає, що Ви зможете працювати більш незалежно і звітувати лише перед кількома співробітниками. Якщо цей шлях близький Вам, тоді варто звернути увагу на компанії середнього розміру. Знову ж таки все залежить від Ваших вимог. Ще одним фактором, який досить сильно впливає на корпоративну культуру, є люди, які вже там працюють. Спробуйте визначити, як топ-менеджери поводяться зі своїми підлеглими. Якщо співробітники наділені незначною кількістю повноважень, в такому разі це може бути поганою новиною, якщо Ви прагнете працювати самостійно.

Добре розгляньте сферу діяльності

Розуміння галузі, в якій працює компанія, дасть Вам деякі підказки, як саме вона працює. Корпоративні юридичні компанії і банківський сектор можуть мати радикально іншу культуру в порівнянні, наприклад, з старт-ап компанією. Технологічні та рекламні компанії, швидше за все, мають офіси відкритого планування та неофіційні представництва, в той час як корпоративні фірми мають більш типовий формальний макет офісу.

Перегляньте свою контактну книгу і спробуйте знайти людей, які працюють або працювали в компанії. Поцікавтеся їх думкою, щоб отримати реальне уявлення про те, як працює компанія: добре чи погано.

Фінальна стадія - інтерв'ю

Фінальна стадія - інтерв'ю

Ви зробили докладне дослідження і прийшли до висновку, що компанія дійсно підходить Вам. І ось Ви запрошені на інтерв'ю. Але Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що на цьому «розслідування» закінчилося. Інтерв'ю надає прекрасну можливість відчути загальну атмосферу офісу. Найкраще приїхати трохи раніше і добре все роздивитися. Скільки людей працює в офісі? Шумно чи спокійно? Робочі місця персоналізовані чи в офісі панує мінімалізм? Все це знаки, що вказують на те, як працює компанія. Спробуйте уявити себе в цьому офісі і подумайте, чи підходить він Вам. Якщо це доречно і Вам випаде шанс поспілкуватися зі співробітниками, поговоріть з працюючими там людьми, задайте їм кілька запитань. Ви будете здивовані, як багато Ви зможете отримати від перебування в офісі навіть протягом короткого часу.

При прийнятті ключового рішення, підходить Вам ця компанія чи ні, важливо пам'ятати, що тут немає місця образам і пред'явленню своїх прав. Всі люди різні і кожна компанія відрізняється. Проведіть «розслідування», уявіть себе в цій компанії, і Ви станете на крок ближче до місця роботи своєї мрії.

     

  Galina But

Recruiter