Новини
Які професії будуть найбільш затребуваними в 2022 році?
Які професії будуть найбільш затребуваними в 2022 році? 03/01/2022

Ринок праці в Україні сьогодні переживає кардинальні зміни, пов'язані із масовим скороченням персоналу, заморожуванням багатьох проектів, зниженням доходів населення і зростанням цін. Але, не дивлячись на загальні негативні тенденції, існують сфери діяльності, які не тільки не втратили свої позиції, але й, на думку експертів, будуть користуватися великим попитом і в наступні роки.

Які ж це професії?

IT-фахівці.

Навіть в умовах нестабільної ситуації у країні, сфера інформаційних технологій продовжує розвиватися. Діапазон затребуваних фахівців досить великий: від розробників мобільних додатків до фахівців з просування і підтримки сайтів. Викладач Львівської Школи Тестування Програмного Забезпечення та професійний тестувальник програмного забезпечення в EPAM Георгій Гульов зазначає, що «ця сфера повністю інтелектуальна. Це означає, що для виробництва продукту ми не використовуємо природні ресурси країни, ми продаємо наші мізки. Точніше, результати їх діяльності. А це коштує дорого. ІT прямо і побічно покращує економіку країни».

Робочі спеціальності

Попит на «сині комірці» з кожним роком зростає і зростатиме. До такого прогнозу дійшли експерти Мінекономрозвитку України, які стверджують, що «найбільша необхідність у простих професіях: у сільському господарстві, торгівлі та сфері послуг. Об'єктивним є зростання попиту на продавців і демонстраторів. Також спостерігається попит на робітничі професії, зокрема, потрібні робітники у сфері будівництва, транспорту, для видобутку корисних копалин».

Працівники агросфери

Сфера агроринку України сьогодні також затребувана. Причиною тому стала підвищена увага до сільського господарства з боку іноземних інвесторів. Відповідно, країна потребує фахівців у сфері зоотехніки, ветеринарії, а також необхідні працівники у сільському господарстві.

Згідно із прогнозом Мінекономрозвитку на 2020-2021 рр., надалі український ринок все більше потребуватиме задіяння професіоналів у галузі математичних і технічних наук, сфері інформації та телекомунікації, а також кадри інженерів та будівельників.