Новини
Відмінності рекрутингових і кадрових агентств
Відмінності рекрутингових і кадрових агентств 27/09/2021

Часто ми чуємо "рекрутингове агенство" та "кадрове агенство", але не завжди розуміємо, ідентичні ці поняття чи все-таки ні. Сфера діяльності та рекрутингових і кадрових компаній дійсно одна і та ж - ринок праці. Але методи роботи і ставлення до клієнтів абсолютно різні.

Головною особливістю рекрутингових компаній є безкорисливість і неупередженість по відношенню до претендентів. Послуги такого агенства оплачує роботодавець, тому тут, як правило, переважає індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Персонал підбирається, виходячи з побажань роботодавця і вимог до відкритої вакансії, і, як правило, рекрутингові агенції працюють до тих пір, поки не "закриють" вакансію. У процесі пошуку необхідної кандидатури використовуються безліч новітніх методик і способів, починаючи від пошуку співробітника з власної бази здобувачів, яка постійно оновлюється, до "переманюючи" фахівців з інших компаній.

Послуги рекрутингових агентств сьогодні стали дуже затребувані, особливо серед великих і фінансово стійких компаній, які готові виділяти гроші на пошуки цінних кадрів. Так як керівники компаній і менеджери, як правило, не володіють навичками пошуку персоналу, то рекрутингове агенство - необхідний атрибут кожної поважаючої себе компанії, адже вони допомагають задовольняти потреби організації у кваліфікованому персоналі та його розвитку.

На відміну від рекрутингових агентств, агентства з працевлаштування (або кадрові агентства) працюють на претендента, який і оплачує їх послуги. Відповідно, основною метою таких компаній є надати роботу якомога більшій кількості здобувачам, при цьому зовсім не враховується рейтинг компаній та умови праці. Як правило, такі агентства, працюють за застарілими методиками, які залишилися ще з минулого століття, а база здобувачів забита безробітними або низькокваліфікованих незатребуваними фахівцями, які готові піти на будь-яку роботу.

Існують також двосторонні компанії, які намагаються займатися і рекрутінгом, і працевлаштуванням. Вони готові працювати і на здобувачів, і на роботодавців одночасно, одержуючи оплату з обох сторін. Але, як кажуть "За двома зайцями ...". Тому нічого доброго з такої практики не виходить, а тільки ще раз підтверджується не професіоналізм таких компаній. Підіб'ємо підсумки.

Рекрутингове агенство - це:

  • безкоштовні послуги для здобувача;
  • реальні вакансії в перевірених компаніях;
  • немає гарантій працевлаштування, але при цьому постійна робота резюме претендента та інформування про відкриті вакансії;
  • цілеспрямований пошук висококваліфікованих фахівців;
  • індивідуального підхід до кожного претендента і роботодавця.

Співпрацюючи з рекрутингової компанією, здобувач отримує повну інформацію про ринок праці, допомога при складанні резюме та підготовку до співбесіди, а також, у разі працевлаштуванні, подальший розвиток і курирування.

Кадрові агентства - це:

  • платні послуги для здобувача;
  • велика база незатребуваних і низькокваліфікованих фахівців;
  • 100% працевлаштування, але немає відповідальності за якість роботи;
  • ставлення до претендентів не завжди відповідне, хоча, звичайно, бувають і виключення;
  • немає подальшого розвитку своїх професійних навичок.

Хотіли б ви працювати з компанією, яка не цінує вас і не приділяє увагу вашому професійному розвитку? Ми думаємо, що навряд чи! Багато роботодавців використовують своїх співробітників тольки лише як інструмент досягнення мети, а саме - отримання прибутку. Працюючи в таких компаніях, ви втрачаєте шанс розвиватися і рости в професійному плані, зате отримуєте шанс бути звільненим, як тільки перестанете приносити прибуток. Поважайте себе і пам'ятайте, що перш ніж приймати будь-яке пропозицію про роботу, неодноразово зважте всі "за" і "проти". А якщо вас просять ще й заплатити за те, що ви будете працювати - задумайтеся ще раз!